Κυριακή 5 Ιουνίου 2011

Ελλάς-Μάλτα (3-1)

Με νίκη της Ελληνικής Εθνικής Ομάδας ποδοσφαίρου έληξε η χθεσινή αναμέτρησή της με την ομάδα της Μάλτας, στα πλαίσια των προκριματικών του Euro 2012, που θα διοργανωθεί το επόμενο καλοκαίρι, στα γήπεδα της Πολωνίας και της Ουκρανίας. Το σκορ διαμορφώθηκε στο 3-1. Η Ελληνική Ομάδα προηγήθηκε, ήδη, από το 8ο λεπτό, όταν ο Φετφατζίδης έκανε το 1-0. Το δεύτερο γκολ της ομάδας το έβαλε ο Κυριάκος Παπαδόπουλος, κάνοντας το 2-0. Στο 54ο λεπτό της αγωνιστικής αναμέτρησης, ο Μαλτέζος ποδοσφαιριστής Μιφσούντ έκανε το 2-1, με γκολ που σημείωσε. Το τελικό σκορ (3-1) "κλείδωσε" στο 64ο λεπτό, με γκολ του Γιάννη Φετφατζίδη. Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έχει 14 βαθμούς, ενώ στη 2η θέση βρίσκονται η Κροατία και το Ισραήλ (με έναν αγώνα περισσότερο) με 13 βαθμούς. Ο αγώνας μεταδόθηκε από τον τηλεοπτικό σταθμό MEGA, και έλαβε χώρα στο γήπεδο Καραϊσκάκη.